logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Trzy powody do świętowania w Warzymicach.

dozynki-warzymiceWarzymickie dożynki to cykliczna impreza odbywająca się od kilku lat. To doskonały moment na nawiązanie kontaktów z mieszkańcami, których przybywa z roku na rok. Pomimo tego, że większość z nich mieszka na nowych osiedlach, to w starszej części wsi mieszkają jeszcze prawdziwi rolnicy. W tym roku nadarzyła się potrójna okazja do świętowania - udane plony, wizyta zagranicznych gości oraz oddanie placu wypoczynkowego.

 

 

Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się mszą dziękczynną, którą poprowadził ks. proboszcz Tomasz Zaklukiewicz.  Na pięknie udekorowanym placu zebrało się ponad stu mieszkańców, byli także zaproszeni goście z Hohenreinkendorf. Kilka dni wcześniej delegacja z Warzymic na czele z sołtysem i radą sołecką, uczestniczyła w dożynkach po niemieckiej stronie. Teraz zaprzyjaźnieni mieszkańcy przyjechali do Polski.

Po mszy świętej oddano uroczyście nowy plac wypoczynkowy. To jeden z największych w gminie. Obok ławek, stołów i wiat, pojawiło się duże miejsce na ognisko, plac zabaw i ogrodzenie. Nieużytkowany od dawna plac mieszczący się w centrum wsi, zmienił się nie do poznania. Mieszkańcy bawili się doskonale do późna, przy suto zastawionych stołach. Była gorąca grochówka, bigos, domowe wypieki i chleb dożynkowy, którym sołtys obdzielił mieszkańców i gości. Starczyło dla wszystkich.

 

Pin It