logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Co z murem wzdłuż DK13?

mur przeclaw DK13Długi na 900 metrów dźwiękoszczelny mur biegnący wzdłuż drogi krajowej 13 zostanie wyremontowany. To wynik ekspertyzy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety w kilku miejscach zanotowano odchylenia od pionu. Pierwszy fragment, w okolicach przystanku autobusowego "Przecław Zielone Pole" został już częściowo rozebrany. Dalsze roboty będą kontunuowanie w czerwcu i lipcu.

 

 

W dniu 06.05.2022 dokonano częściowej rozbiórki muru w ramach robót interwencyjnych - informuje Wojciech Choziak p.o. Zastępcy Dyrektora GDDKiA o/Szczecin. Całkowita rozbiórka konstrukcji, wykonanie fundamentów oraz ustawienie nowych przęseł muru, jest przewidziane na koniec lipca br.

  reklama

Fruktolinka

 

Jednocześnie GDDKiA uspokaja mieszkańców, że wykonywane są codzienne objazdy monitorujące stan przechylenia pozostałej części budowli i w razie potrzeby podjęte zostaną stosowne działania zabezpieczające, bądź rozbiórkowe. Mur odgradzający przecławskie osiedla od hałaśliwej drogi krajowej stoi już ponad dwadzieścia lat.

 

  reklama

Hair-House

 

Odbudowa ekranu planowana jest w takiej samej technologii jak wykonany obecnie ekran - mówi Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA w Szczecinie. Niewielkie odchylenia od pionu są jeszcze na dwóch przęsłach ekranu, ale nie stwierdziliśmy zagrożenia zawaleniem. Po rozbiórce zostanie sprawdzony stan fundamentu przęsła, prawdopodobnie będą musiały zostać wykonane nowe fundamenty, lub wzmocnione istniejące. Do końca lipca prace mają zostać zakończone.

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

Wzdłuż prawie jednokilometrowej konstrukcji, od strony osiedla biegnie spacernik dla psów, z którego korzysta wielu mieszkańców. GDDKiA zapewnia że stale monitoruje stan ekranu i jeżeli będą występowały dalsze odchylenia, to będą podejmować decyzje o naprawach partii ekranu.

 

Pin It