logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Przyspieszenie prac na obwodnicy Przecławia - otwarcie jeszcze przed wyborami!

Obwodnica Przeclawia maj 2023Planowany termin zakończenia prac na obwodnicy Przecławia i Warzymic, według wypowiedzi wykonawcy oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przewiduje oddanie drogi na pół roku wcześniej od pierwotnych założeń. Zgodnie z tym harmonogramem, podróż obwodnicą stanie się możliwa najpóźniej we wrześniu, czyli przed końcem trzeciego kwartału bieżącego roku. Termin uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi ucieszy zarówno mieszkańców naszych osiedli, kierowców stojących w wiecznych korkach, ale także... polityków, ponieważ będzie to szczyt kampanii wyborczej do Parlamentu.

 

 

"W najbliższym czasie mamy zamiar dokończyć układanie warstwy bitumicznej na pozostałych drogach bocznych, rondach i węźle. Następnie przystąpimy do oznakowania poziomego oraz przeprowadzimy prace wykończeniowe i porządkowe. Po zakończeniu prac przeprowadzimy inspekcje, przeglądy i ewentualnie naprawimy ewentualne usterki", powiedział Maciej Kańkowski z Budimex, firmy odpowiedzialnej za realizację pierwszego etapu budowy obwodnicy.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Jednocześnie z otwarciem obwodnicy, zostanie uruchomiony nowy gminny przejazd z Przecławia do Ustowa, który połączy się z obwodnicą na węźle "Przecław". Na tym samym węźle zakończy swój bieg także Aleja Kasztanowa. Możliwe jest, że na krótko przed oddaniem obwodnicy, zostanie otwarta Aleja Brzozowa, która była wcześniej zamknięta na kilka miesięcy. Pobiegnie ona nad nad obwodnicą i poprowadzi prosto do Kurowa.

  reklama

Hair-House

 

W tym tygodniu trwają bardzo uciążliwe dla kierowców prace nad budową tymczasowego ronda na wysokości Smętowic. Tymczasowe rondo, gdzie rozpoczyna się obwodnica, ma funkcjonować przez cztery lata, do czasu zakończenia budowy drugiego etapu. Wówczas zostanie zastąpione nowym węzłem drogowym. Kolejna część obwodnicy Przecławia i Warzymic ma poprowadzić do autostrady A6, gdzie połączy się z nowym, dużym węźle - Szczecin Zachód.

 reklama

Ancora Warzymice

 

Oddanie nowej drogi w nadchodzącym szczycie kampanii wyborczej z pewnością przyciągnie do Kołbaskowa licznych polityków. Jednak ci obecni nie mają wiele wspólnego z realizacją tej inwestycji. O budowie obwodnicy Przecławia i Warzymic piszemy od ponad 10 lat. O jej powstanie walczyli liczni samorządowcy i politycy z naszego terenu tacy jak Małgorzata Schwarz, Ryszard Wierzbicki, Sławomir Nitras czy honorowy obywatel gminy Kołbaskowo - ś.p. Longin Komołowski. Wiadomość o wpisaniu nowej drogi do programu budowy dróg przekazała mieszkańcom w 2015 roku ówczesna Premier Ewa Kopacz. Po wygraniu przetargu przez upadającą firmę Energopol i następującej po tym długiej przerwie, zdecydowano podzielić zadanie na dwie części i rozpocząć budowę pierwszego etapu. Tym razem przetarg wygrała bardziej renomowana firma - Budimex, która dzięki skróceniu terminu realizacji inwestycji sprawi, że nową drogą będzie można przejechać już tej jesieni - na kilka dni przed wyborami.

Obwodnica Przeclawia maj 2023 GDDKIA

Pin It