logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Gmina Kołbaskowo przejmie stary fragment DK13

DK13W przyszłym roku, na mapie dróg publicznych pojawi się istotna zmiana. Po oddaniu obwodnicy Przecławia i Warzymic, gmina Kołbaskowo przejmie prawie czterokilometrowy odcinek starej trzynastki pod swoje zarządzanie. Z pewnością czeka nas wiele zmian w organizacji ruchu. Ma być dogodniej i bezpieczniej.

 

 

 

Zgodnie z przepisami fragment starej DK13 na odcinku od skrzyżowania z drogą Do Rajkowa aż po okolice Smętowic powinien przejść na powiat policki. To czterokilometrowy odcinek biegnący przez Warzymice i Przecław w kierunku Smętowic. Zaczynać się będzie od granic Szczecina do nowego ronda w okolicach Smętowic, gdzie jest wjazd na obwodnicę.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Zależy nam aby ten odcinek drogi był nasz, gminy - mówi wójt Małgorzata Schwarz - ze względu na różne potrzeby mieszkańców i przedsiębiorców. Chociażby ze względu na ulicę Cedrową. Będzie ona włączona normalnie do starej trzynastki tak jak to było wcześniej. Zmienimy organizację ruchu, zezwolimy na powstanie wjazdów i wyjazdów na prawoskrętach.

Gmina także chce poprawić komunikację i dojazd przedsiębiorcom usytuowanym przy nowej drodze wspomagającej. Dojazd do licznych hurtowni kwiatów, budowlanych czy mięsnych vis-a-vis osiedli warzymickich ma być łatwiejszy. Gmina chce poprawić także przejście do GOKSiR'u.

  reklama

Hair-House

 

Chcemy na tym przejściu wybudować dogodny zjazd dla wózków, rowerów czy osób niepełnosprawnych - mówi M. Schwarz. Samego przejścia przez drogę nie będziemy poprawiać, natomiast chcemy zrobić zjazd z drogi głównej na teren GOKSiRu, tak aby było bezpiecznie i nie było takiego dużego spadu. To już będzie nasza droga i nasz pas drogowy. Obok mamy ogródki działkowe, które nie mają dojazdu. W ramach szerokiego pasa drogowego będzie można pomyśleć o budowie drogi dojazdowej dla działkowiczów.

Utrzymanie starej DK13 to także koszty dla budżetu gminy. Jest do obecnie droga wysokiej klasy, którą obecnie przejeżdża dużo aut. Ale po otwarciu obwodnicy ruch zmaleje minimum o połowę, jeśli nie więcej.

 reklama

Ancora Warzymice

 

Obkaszanie starej DK13 tak naprawdę robimy już na zmianę z GDDKiA, tam jest też nasza ścieżka rowerowa, na utrzymanie całoroczne też będziemy przygotowani - mówi na koniec M. Schwarz.