logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wywiad z Teresą Derą - Wójtem Gminy Dobra

dera-Teresa Dera przeszła w gminie przez wszystkie szczeble kariery: od referenta, przez stanowisko inspektora, sekretarza gminy, aż do stanowiska wójta. 21 listopada, w I turze wyborów ponownie została wójtem gminy Dobra.  Zdobyła 81% głosów.

Dorota Trzebińska: Czy liczyła Pani  na tak znakomity wynik?
Teresa Dera: Jestem bardzo mile zaskoczona. Mieszkańcy mieli do wyboru z jednej strony osobę nową, o której niewiele wiedzą, z drugiej taką, która już pewne zadania realizowała. Wyrazili swoje zaufanie do mnie i  za to im bardzo dziękuję.
D.T: Jakie kierunki rozwoju będą dominowały w Pani działaniach w tej kadencji?
T.D: Tak jak pisałam w programie wyborczym, realizowane będą wszystkie działania nastawione na  kontynuację, czyli:  budowa szkoły i sali gimnastycznej na Bezrzeczu, budowa nowych dróg, chodników i kanalizacji, poprawa bezpieczeństwa, doposażenie i zwiększenie obsady Straży Gminnej, nowe placówki kulturalne oraz modernizacja tych już istniejących. Wielkich nowych zadań nie wprowadzamy, z uwagi na dużo projektów, które mamy już przygotowane. Na ile starczy środków, na tyle te zadania będziemy kontynuować.
D.T: Czy wie Pani, że Gmina Dobra często jest stawiana za wzór przez mieszkańców naszej Gminy?
T.D: Spotykam się czasami z mieszkańcami gminy Kołbaskowo. Rzeczywiście, mówią mi oni o tym, że nasza gmina rozwija się bardzo prężnie, a w gminie Kołbaskowo, w niektórych miejscowościach, rozwoju nie widać.
D.T: W gminie Kołbaskowo nie udało się w I turze wybrać wójta. W dogrywce spotkają się: Małgorzata Schwarz i Izabela Wesołowska-Kośmider. Zna Pani te kandydatki?
T.D: Znam obie Panie. Wiem że są koleżankami, będzie im zatem jeszcze trudniej ze sobą konkurować. Z Panią Schwarz pracuję w Stowarzyszeniu Dobre Gminy, w którym od marca 2008,  pełni ona funkcję wiceprezesa. Od tej pory znam ją bliżej. Wcześniej spotykałyśmy się na różnych konferencjach i oczywiście z racji tego, że ona była zastępcą wójta a ja wójtem. Jednak dopiero przy pracy w Stowarzyszeniu poznałyśmy się dużo bliżej.  To właśnie dzięki Pani Małgosi, jej obecności w Zarządzie, udało nam się doprowadzić do takich działań, które teraz są realizowane: ogłaszane są konkursy na działania z Odnowy wsi, różnicowanie kierunków działań rolniczych i małe projekty. Pani Małgorzata posiada dużą wiedzę i jest osobą, która znajduje zawsze czas na pracę społeczną, bo - chcę to podkreślić - praca w Stowarzyszeniu jest pracą społeczną. Wiele razy spotykałyśmy się, kiedy Stowarzyszenie dopiero raczkowało i trzeba było włożyć naprawdę wiele serca, żeby te wszystkie działania, teraz realizowane, powstały.
D.T: Trzy najważniejsze cechy dobrego wójta?
T.D: Kompetencje, odpowiedzialność i wiedza. Ale istotne jest też, by dotrzymywał danego słowa i był otwarty na współpracę z mieszkańcami.
D.T: Dziękuję za rozmowę.

Foto : deradobra.pl

Pin It
Tags: gmina , inwestycje , wywiad , wójt , Dera