logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dożynki z "Sumptuastic"

sumptuastic W ostatnią sobotę sierpnia dożynki. Święto plonów odbędzie się, jak co roku, w Kołbaskowie na placu przy OSP. Oprócz tradycyjnych konkursów na najpiękniejszy wieniec i zabaw ludowych - przygotowano atrakcję dla fanów polskiej muzyki dance. Naszą gminę odwiedzi grupa "Sumptuastic" - twórcy wielu muzycznych przebojów z lat 2003-2010 takich jak "Opuszczony" "Za Jeden Uśmiech Twój" czy "Kołysanka".

 

 

Kołbaskowskie Dożynki to czas podsumowania ciężkiej pracy naszych rolników. W sobotę 25 sierpnia będziemy świętować symboliczne zakończenie prac polowych i rozpoczęcie obrzędów dziękczynnych. Święto plonów rozpocznie się uroczystą mszą świętą, która będzie koncelebrowana na placu przy OSP. A zaraz po mszy i pierwszych występach odbędą się liczne konkursy - w tym ten najważniejszy - o najładniejszy wieniec dożynkowy.

Okazuje się, że mieszkańcy gminy mają doświadczenie w ich wykonywaniu oraz odnoszą sukcesy. Najczęstszym zwycięzcą w ostatnich latach było sołectwo Moczyły, których wieniec pojechał nawet na dożynki prezydenckie w Spale. W Kołbaskowie wybrany zostanie także najlepszy wypiek ciasta, najsmaczniejsza nalewka dożynkowa oraz chleb dożynkowy. Mieszkańcy też wybiorą najciekawiej przebranego wiejskiego chłopa i wiejską babę.

Na scenie zaprezentują się nasze lokalne ludowe zespoły - "Retro", "Nadodrzanki" oraz "Siadliczanki". Wystąpi także mieszkanka gminy - Patrycja Dudała, która zaprezentuje swój nowy przebój wraz z teledyskiem. Będą także konkursy sceniczne dla dzieci i dorosłych.

W ostatnich latach wieczorna część dożynek upływała w rytmie muzyki disco polo. Cztery lata temu wielką furorę zrobił występ grupy Skaner. Dwa lata temu przyjechała do nas grupa "Weekend". A rok temu wystąpił "Czadoman". Teraz będzie także przebojowo. O godzinie 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru - grupa SUMPTUASTIC. Muzycy znani są z przebojów takich jak "Opuszczony" "Za Jeden Uśmiech Twój" czy "Kołysanka". Zanim grupa pojawi się na scenie - publiczność będzie rozgrzewać "LOKUS"

 

 

 

plakat dozynki 2018

Pin It