logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

To był sportowy weekend w Ostoi [FOTORELACJA]

Sportowe Zmagania OstojaPrzez całe sobotnie popołudniu w Pałacu w Ostoi odbywały się rodzinne zajęcia i turnieje sportowe. Dopisała pogoda i frekwencja. Ponad 100 osób wzięło udział w Biegu Na Orientację oraz marszu Nordic Walking. Zawodników dopingowały rodziny. A po sportowych zmaganiach odbyło się wspólne ognisko.

 

 

 

Pogoda w ten weekend była jak na zamówienie. W sobotę punktualnie o 12:00 wystartowały w Ostoi zawody w Biegu Na Orientację na terenie parku zlokalizowanego koło pałacu. Wcześniej zawodnicy odbyli obowiązkowe szkolenie z tej dziedziny sportu. Dla wielu, szczególnie najmłodszych, była to pierwsza tego typu wyprawa. Pod okiem rodziców, dzieci musiały na podstawie mapy zlokalizować i zaliczyć 26 punktów oraz jak najszybciej przybiec na metę. Najlepszym z nich zajęło to zaledwie 12 minut.

Równolegle odbywały się w Ostoi zapisy na marsz Nordic Walking. Uczestnicy zostali przeszkoleni przez profesjonalnego trenera Nordic Walking - Michała Mariankowskiego. Marsz Nordic Walking odbył się po parku i okolicy Pałacu w Ostoi. W wydarzeniu wzięło udział około 100 uczestników oraz rodziny. Po sportowych zmaganiach odbyło się ognisko z kiełbaskami i kociołkiem, wręczenie dyplomów i medali oraz losowanie nagród.

W Pałacu w Ostoi odbyły się także pokazy gry w brydża sportowego oraz przed budynkiem dla najmłodszych Akademia Sportowych Talentów zademonstrowała na mini-boiskach pokazy tenisa oraz gry w piłkę nożną. 

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

Hair-House

WolneSlowa GIF

Magnolia Montessori Przecław Przedszkole Żłobek

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w dzisiejszym wydarzeniu - mówi dyrektor Renata Wójcik. Szczególne podziękowania kierujemy dla KOS BnO Szczecin, Michałowi Mariankowskiemu trenerowi Nordic Walking, Klubowi Brydża Sportowego, który w każdy czwartek o 18.00 spotyka się w Pałacu w Ostoi za pokaz gry i zaproszenie do rozgrywki brydża. Dziękuję Akademii Sportowych Talentów za pokaz tenisa i piłki nożnej dla dzieci, Grzegorzowi Smoliczowi konferansjerowi, Kołu Gospodyń Wiejskich za pyszne jedzonko i obsługę obsługa gastronomiczną, KGW Przecław, KGW Stobno, KGW Wysokie Sady w Siadle Górnym, Sołtysowi Siadła Górnego oraz pracownikom Pałacu w Ostoi.

Mamy głęboką nadzieję, że spotkamy się w dużo większym składzie w przyszłym roku, A sportowe zmagania w Ostoi wpiszą się na stałe w kalendarz rekreacyjnych imprez rodzinnych. Takie wydarzenia rodzinne integrują przede wszystkim społeczność lokalną i są bardzo potrzebne w obecnych czasach - dodaje na koniec R. Wójcik.

Projekt realizowany był z programu Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi” - VI edycja.