logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kiermasze i jarmarki dla Olafa. Zebrano już tysiące złotych.

Przylep kiermaszPonad 5 tys. zł na pchlim targu zebrano w Przylepie. Pierwsza wtorkowa kawiarenka z ciastami w Przecławiu z wynikiem 1260zł. Plus kolejne tysiące na osobnych puszkach założone na portalu siepomaga.pl Te kwoty już robią wrażenie. A będzie z pewnością więcej. Za tydzień, 19 listopada, zaplanowane jest w Przecławiu duże, masowe wydarzenie, które z pewnością jeszcze dodatkowo powiększy środki na koncie chorego.

 

 

Przebiegamy przez kolejne tygodnie... Poniedziałki niepostrzeżenie zamieniają się w piątki, a weekendy trwają tyle, co mrugnięcie oczyma. Szybko zapinamy torbę na popołudniowy basen, dopijamy chłodną kawę zamglonego poranka i w pośpiechu skradamy buziaka na do widzenia. Zerkamy ukradkiem na Nasze dzieci i myślimy, kiedy ich buty wystarczą na chwilę dłużej. Martwi nas katar, co się przeciąga i te stłuczone na placu kolano. Tak niewiele...Tyle martwiło mamę Olafa. Dziś jej głowę zaprząta znacznie więcej. Jej świat z naszego-rozpędzonego, nagle zwolnił i zapełnił pustką i niewiedzą. Nieszczęściem, które przyszło znikąd i nie odpowiedziało, kiedy odejdzie... - takim to teksem Pani Barbara z rady rodziców w Przylepie zaprosiła wszystkich do akcji pomocy naszemy mieszkańcówi.

  reklama

Hair-House

 

Dziś stan konta Olafa przekroczył 30 tysięcy złotych. Ale potrzeby są znacznie większe. Cieszy ogromna mobilizacja przedszkoli i szkół podstawowych w naszej okolicy. Pomagają dzieci i rodzice organizując kiermasze z ciastami czy pchli targ z zabawkami.

Rodzice nie zawiedli - mówi Iwona Wierzbicka, dyrektor szkoły i przedszkola w Przylepie. W ciągu trzech dni zaplecze socjalne u Pana woźnego zostało zapełnione, podarowanymi z głębi serca, darami. Rada Rodziców organizowała zaplecze kawiarenki oraz założyła subkonto naszej placówki do głównej skarbonki https://www.siepomaga.pl/przylep dla Olafa. Pchli targ z kawiarenką działał dwa dni. Serca i kieszenie naszych dzieci i ich rodziców otwarły się, mile nas zaskakując. Udało się zebrać 5250 zł w placówce oraz 2415 w skarbonce. Zaangażowanie wszystkich pracowników placówki, Rady Rodziców i Klubu Młodego Wolontariusza kolejny raz pokazuje, że razem możemy więcej. Olafowi życzymy powrotu do zdrowia, Jego Mamie siły.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

 

Pierwszy charytatywny kiermasz ciast odbył się w Szkole Podstawowej w Przecławiu we wtorek 9 listopada. Kolejne trzy mają się odbyć w każdy wtorek tego miesiąca, czyli 16.11, 23.11 oraz 30.11 Przy okazji wyjaśniło się nieporozumienie dotyczące organizacji kiermaszy w szkole i zbioru środków przez radę rodziców. Część z rodziców uczniów otrzymała informację, że połowa zebranych środków z kiermaszu szkolnego zostanie przeznaczona na wyposażenie i wystrój stołówki. 

Czwartkowe kiermasze łakoci, które organizowane są od 21 października - mówi Joanna Strzykała z rady rodziców - mają na celu zbiórkę środków na doposażenie placu zabaw, to w klasach najmłodszych. A klasy starsze zbierają na wyposażenie i wystrój stołówki. Tylko to są czwartkowe kiermasze, które były już wcześniej. A "słodkie wtorki" czyli kiermasze ciast które będą w cztery wtorki listopada w całości są przeznaczone na pomoc dla Olafa. I tutaj gwarantuję 100% kwoty pójdzie na konto zbiórki dla Olafa. Sprawdziliśmy, wczorajsza wpłata klasy 5B, która organizowała wtorkowy kiermasz, wyniosła 1400 zł.

Kilka dni wcześniej odbyły się kiermasze w Przedszkolu Publicznym w żłobku oraz w "Wyspie Malucha" w Przecławiu. Tutaj też zebrano duże kwoty. Dokładnie zebraliśmy 7154,60 zł i 5euro - mówi Monika Śmiałkowska. Dziękujemy za wsparcie naszej akcji panu Markowi Kozburowi z Artman Candles D&K Kozbur, panu Janowi Trzasce z firmy Stemor, Piotrowi Byzdrze z Elite Nieruchomości oraz wszystkim rodzicom oraz dzieciom, którzy aktywnie włączyli się w pomoc, a także placówkom oświatowym z naszej gminy. Kolejna akcja „Koncert dobrych serc - dla Olafa” już 19 listopada w GOKSiR. Kolejne wydarzenie, na którym będzie można wspomóc mamę Olafa w walce o zdrowie syna odbędzie się 4 i 5 grudnia w GOKSiR podczas Kiermaszu Świątecznego. Serdecznie zapraszamy. 

 

Pin It