logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Dziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki

swieto zmarlychDziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki. Mieszkańcy gminy oraz przyjezdni od godzin porannych odwiedzają cmentarze komunalne. Na grobach stawiają kwiaty i zapalają znicze. Jest też czas na modlitwę, zadumę i refleksję. Wierni mogą także uczestniczyć w mszach świętych, koncelebrowanych na cmentarzach w Będargowie i Kołbaskowie. 

 


1 listopada, to dzień w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich, którzy od nas odeszli. Tego dnia licznie odwiedzamy cmentarze a przy grobach najbliższych i zapalamy znicze. W tym roku prognoza pogody nie przewiduje opadów deszczu zarówno pierwszego jak i drugiego listopada. Będzie pochmurnie, temperatura w środku dnia wahać się będzie od 11 do 13 stopni. 

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

  

Przy cmentarzu w Będargowie, jak co roku, nad bezpieczeństwem pieszych czuwa patrol policji. Zakręt między szkołą a cmentarzem ma ograniczoną widoczność i wcześniej dochodziło tutaj do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych. Uważajmy, szczególnie po zmroku. Obecnie, po zmianie czasu na zimowy, szybciej robi się ciemno i widoczność pieszych przez kierowców jest ograniczona. Patrol Policji i Straży Gminnej możemy także spotkać przy cmentarzu w Kołbaskowie.

reklamaWolneSlowa GIF

 

W Przecławiu msze święte w uroczystość Wszystkich Świętych odbędą się o godz. 9.00; 10.30; 12.00; 18.00. 2 listopada, w czwartek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - msza o godz. 10.00 i o 18.00 po Mszy św. - modlitwa wypominkowa

W Karwowie msza 1 listopada o godz: 8.00 a 2 listopada o godz 16.30

W Będargowie Msza Święta na cmentarzu komunalnym odbędzie się o godzinie 12.00. Po niej odbędzie się procesja za zmarłych po cmentarzu.

  reklama

Hair-House

 

A jeśli ktoś wybiera się do Szczecina to 1 listopada na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej, w kaplicy zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 12.00, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ksiądz Abp Metropolita Andrzej Dzięga. Po Mszy Świętej nastąpi procesja modlitewna do pomnika Dziecka Utraconego. W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Po zakończeniu Mszy Świętej z Kaplicy Głównej wyruszy wzorem lat ubiegłych procesja modlitewna za zmarłych. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana o godz. 15.00. Po Mszy Świętej procesyjnie udamy się do grobowca kapłańskiego na modlitwę.”

 

  Zaduszki 2021

 Zaduszki 2021

 Zaduszki 2021

Zaduszki 2021

Zdjęcia z lat 2019-2021