logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Pomysł na wycieczkę : Oceanarium w Stralsund

oceanarium-w-stralsundW odległości 200 km od Przecławia mieści się najnowocześniejsze oceanarium w Europie. Jest o jedna z najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w północnych Niemczech. Zwiedzający mogą obejrzeć tu różnorodne morskie przestrzenie życiowe począwszy od Zalewu Greifswadzkiego, przez Morze Bałtyckie, Morze Północe aż po "Wszechocean". Kiedy za oknem deszcz, wiatr i dwa stopnie na plusie to całodniowa wycieczka do tego interesującego miejsca jest najlepszym pomysłem.Oceanarium mieści się w historycznej i portowej dzielnicy Stralsundu a jego ogromna futurystyczna budowla ładnie komponuje się w istniejące stare portowe kamienice. Oceanarium posiada w sumie 39 akwariów o łącznej pojemności sześciu milionów litrów, a w nich około 7.000 żywych okazów. Akwarium "Otwarty Atlantyk" to największy basen, mieszczący ponad dwa i pół miliona litrów słonej wody. Jego głębokość wynosi ponad dziewięć metrów, a powierzchnia ok. 300 m2. Panoramiczna szyba waży dwadzieścia dwie tony i ma ponad trzydzieści centymetrów grubości!

Największą atrakcją oceanarium są ławice najprzeróżniejszych ryb oraz zwierzęta wodne, wśród których prym wiodą dorsze, belony, jesiotry i różnego rodzaju koralowce, ale także rekiny! Wśród eksponatów są m.in. niezwykle rzadko występująca mątwa olbrzymia, modele największych ryb i ssaków wodnych w skali 1:1, a także prawdziwy kuter rybacki "Adolf Reichwein". Wielką atrakcją Oceanarium są także olbrzymie żółwie morskie, z których największy waży aż 102 kilogramy! Co ciekawe te ogromne zwierzęta mieszkają w akwarium o pojemności 350 000 litrów, z którego woda mogłaby wypełnić 5000 wanien!

W oceanarium nie będą nudziły się także nasze pociechy. Specjalnie dla nich przygotowano wystawę pt. "Morze dla dzieci". Przedstawione tam treści przygotowano specjalnie dla dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat. Tunel przygód, stacja badawcza, wybieg pingwinów peruwiańskich to miejsca gdzie nasi mali fascynaci morza nie będą się nudzić.

Oceanarium oferuje kilka rodzajów biletów. Bilet normalny kosztuje 14 eur, ulgowy 8 eur. Jadąc całą rodziną najbardziej opłaca się kupić bilet rodzinny np 2 dorosłych + 1 dziecko za 31 Euro. Na pewno jednak jest to wydatek, którego nie będziemy żałować.

Będąc w Stralsundzie warto pochodzić po Starówce. To hanzeatyckie miasto zachwyca pięknymi starymi kamienicami, uroczym brukowanym Rynekiem oraz wąskimi uliczkami. Jeśli dopisuje pogoda można udać się na spacer po uroczym zabytkowym porcie - liczne jachty, przytulne kafejki w starych spichlerzach robią duże wrażenie. Stralsund to niewątpliwie najładniejsze miasto w Północnych Niemczech.


OZEANEUM Stralsund GmbH,
Hafenstraße 11,
18439 Stralsund

Godziny otwarcia:
Codziennie od poniedziałku do niedzieli 9.30 - 19.00
W czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu: 9.30 - 21.00

Adres internetowy: http://www.ozeaneum.de/