logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

W gminie wygrała Platforma Obywatelska

wybory 20154500 mieszkańców gminy Kołbaskowo zagłosowało w niedzielnych wyborach parlamentarnych. W tym dniu wybraliśmy senatora i posłów do Parlamentu. Dziś wieczorem zaprezentowano oficjalne wyniki. Najwięcej głosów do Sejmu otrzymała Platforma Obywatelska, także do senatu wybrano kandydata tej partii - Tomasza Grodzkiego. A mieszkańcy głosowali bardzo licznie - czasami musieli nawet odstać kilka minut w kolejce.

 

 

Staram się zawsze zagłosować od kiedy mogę głosować - mówi Marta z Warzymic. To obowiązek obywatelski, który właśnie spełniłam. Przyznam się, że tylko raz nie brałam udziału w referendum kilka tygodni temu. A tak głosuję obowiązkowo. Uczę także dzieci, dziś mój Marcel wrzucał kartę do urny - zrobiłam zdjęcie, będzie pamiątka.

Było bardzo dużo głosujących - mówi Arkadiusz Tomaszczyk z OKW4 w Przecławiu. Protokół wywiesiliśmy dopiero o 6 rano. Tyle trwało ustalanie wyników. Mimo 9 osobowego składu komisji dodatkowe 4 osoby były bardzo przydatne, w celu ułatwienia wyborcom wydawania kart oraz pomocy w trakcie liczenia głosów. Frekwencja była u nas bardzo wysoka - zagłosowało 63,89 %.

Jeśli chodzi o senat to nasz okręg wyborczy był jednomandatowy i miał numer 97. Do tego okręgu należy Szczecin oraz Powiat Police. W gminie Kołbaskowo najwięcej głosów otrzymał Tomasz Grodzki z PO - 1701. Drugi był Kazimierz Drzazga z PiS - 1062 głosy, a tuż za nim Patryk Zbroja z .Nowoczesnej.

senat 2015

W głosowaniu do Sejmu gmina Kołbaskowo należy do ogromnego okręgu wyborczego o numerze 41, który pokrywa się z dawnym województwem szczecińskim. Tutaj wygrana PO była podobna 35,68%. PiS zdobył 21,10% a .Nowoczesna 14,71%.

wyniki sejm

 

Wyniki głosowania w gminie Kołbaskowo znacznie różnią się od ogólnopolskich.

Dane i wizualizacje: PKW

Pin It