logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Powiatowy Dzień Strażaka

dzien strazakaW ostatni weekend odbył się Powiatowy Dzień Strażaka. Organizatorem co roku jest inna gmina z terenu Powiatu Polickiego. W tym roku uroczystości odbyły się w Kołbaskowie. Po mszy świętej, strażacy wraz z orkiestrą dęta i gośćmi przemaszerowali na pobliski plac obok remizy OSP, gdzie odbył się uroczysty apel oraz nadanie odznaczeń. Mieszkańcy mogli zapoznać się ze sprzętem strażackim, uczestniczyć w zabawach i konkursach. Przygotowano także atrakcje dla najmłodszych.

 

 

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 mszą świętą koncelebrowaną przez ks. Krzysztofa Tracza proboszcza parafii Kołbaskowo oraz ks. Waldemara Szczurowskie Kapelana Powiatowego. Podczas uroczystej zbiórki i apelu wręczono medale, awanse i odznaczenia wyróżniającym się strażakom. Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał z rąk członka Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP i Zachodniopomorskiego Komendanta PSP: st. bryg. Dariusz Uchto. "Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa" po raz drugi otrzymał Marek Krajewski z OSP Tanowo a odznaką "Wzorowy Strażak" został odznaczony mieszkaniec naszej gminy - Filip Pilecki z OSP Kołbaskowo.

Nagroda dla kolegi w pełni zasłużona - mówi Piotr Awiżyn z OSP Kołbaskowo. Filip jest na co dzień strażakiem Państwowej Straży Pożarnej. To dobry i profesjonalny kierowca, czynnie bierze udział w akcjach na naszym terenie. Zawsze można na nim polegać.

Odbyło się także uroczyste przekazanie obowiązków służbowych Komendanta Powiatowego PSP w Policach, na którego został powołany bryg. Marek Gendek, dotychczasowy zastępca komendanta. Po przekazaniu obowiązków służbowych rozpoczęły się pokazy ratownicze, konkursy dla najmłodszych oraz zabawa dla wszystkich uczestników festynu przy muzyce do późnych godzin wieczornych.

 

 

Pin It