logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Tomasz Sekielski odwiedził Przecław [ZDJĘCIA I WIDEO]

Tomasz SekielskiJak mówi o sobie jest dziennikarzem, reporterem, korespondentem, pisarzem i reżyserem. Uwielbia wyzwania i podróże. Nie potrafi siedzieć w miejscu i wiele rzeczy robi spontanicznie i na ostatnią chwilę. Tomasz Sekielski właśnie odwiedził Przecław w ramach Tygodnia Bibliotek na zaproszenie tutejszego Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

 

Spotkanie odbyło się 11 maja w piątkowy wieczór w przecławskiej bibliotece. Autor bestsellerowej trylogii "Sejf" oraz trylogii "Susza", której otatnia część zaraz się ukaże, długo i ciekawie opowiadał o kulisach swojej pracy. Tomasz Sekielski do niedawna pracował w TVP relizując reportaże o najbardziej kontrowersyjnych wydarzeniach na świecie takich jak morderstwo Litwinienki, o kartelach narkotykowych, o wojnie na Ukrainie czy o światowym terroryzmie. Wcześniej przez prawie 15 lat przepracował w TVN i był współtwrócą programów takich jak "Fakty" "Prześwietlenie" czy "Czarno Na Białym".

Jak każdego roku staramy się w sposób szczególny uczcić ten szczególny czas jakim jest Tydzień Bibliotek - mówi Anna Boczek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. I tym razem udało nam się zaprosić Tomasza Sekielskiego z czego bardzo się cieszymy, bo jak sam Pan zapewne zauważył, jest to osoba wszechstronna. Spotkanie jedyne w swoim rodzaju drugiego takiego nie będzie.

Tematów do rozmów było bardzo dużo. Począwszy od spraw politycznych naszego kraju. Autor uchylał rąbka tajemnicy dziennikarskiej z wydarzeń, które miały miejsce za czasów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i rządów Leszka Millera. Opowiadał także o spotkaniu z Władimirem Putinem oraz ukraińskim majdanie.

Obecnie autor pracuje nad kilkoma projektami. Niedługo ma się ukazać trzecia część trylogii "Susza". Pracuje także nad filmem dokumentującym życie ofiar pedofilli w polskim kościele. Poszukuje także dowodów i pracuje nad historią morderstwa premiera Piotra Jaroszewicza i jego małżonki Alicji.

Spotkanie autorskie poprowadziła małżonka - Anna Sekielska, która jest prezesem wydawnictwa "Od Deski Do Deski". Na koniec spotkania autor znalazł chwilę, aby podpisać swoje książki oraz cierpliwie pozował do zdjęć z czytelnikami.

 

 

Tomasz Sekielski w Przecławiu. Tydzień Bibliotek 2018.

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic 11 maja 2018
Pin It