logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Jeszcze w zielone gramy... [FOTORELACJA]

raz dwa trzy moczylyMoczyły przeżyły oblężenie. Z roku na rok z kameralnej i spokojnej imprezy, robi się coraz większy jednodniowy festiwal piosenek z krainy łagodności. I tak było w tym roku, podczas ósmej edycji. Pomimo obostrzeń sanitarnych, w imprezie wzięła udział rekordowa ilość uczestników. Przy okazji sprawdzania przez konferansjera, kto skąd przyjechał, okazało się że najwięcej gości było... ze Szczecina.

 

 

Zanim na scenie pojawiły się pierwsze gwiazdy rozstrzygnięto konkurs kulinarny. W kategorii nalewek nie było mocnych na Siadło Górne, które zgarnęło pierwsze trzy nagrody. Pierwsze miejsce przypadło p. Krystynie (nalewka z pigwy), drugie dla Koła Gospodyń Wiejskich Wysokie Sady z Siadła Górnego, a trzecie dla p. Aleksandry (także z Siadła Górnego). Konkurs na najlepszą potrawę podzielono na dwie kategorie. W kategorii słodkiej wygrał deser pod nazwą "Malinowa Rozkosz" a wytrawnej - tatar w trzech rodzajach.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

 

Podczas pierwszej edycji Doliny Dolnej Odry Poezją Śpiewaną w 2014 roku gościliśmy Wolną Grupę Bukownia, U Studni, Sklep z Ptasimi Piórami oraz Do Góry Dnem. Później w Moczyłach zagrali - Nad Porami Roku, Grażyna Madej, Barbara Stępniak-Wilk, Robert Kasprzycki, Andrzej i Maja Sikorowscy, Olga Adamska, Jackpot, Magda Umer, Stanisław Soyka, Czesław Mozil, Dom o Zielonych Progach, Artur Andrus czy Grzegorz Turnau. W tym roku poznaliśmy szczecińską, na razie lokalną grupę, Tymczasem oraz znanych w całym kraju artystów z Piwnicy Pod Baranami.

Krakowscy artyści w tym roku obchodzą swoje 65 lecie. Wraz z prowadzącym koncert Andrzejem Zaryckim dali oni niesamowity popis i kunszt piosenki aktorskiej i kabaretowej włączając do śpiewania także publiczność. W przerwach między piosenkami nie obeszło się od klimatów politycznych i komentowania obecnej sytuacji w kraju. Majstersztykiem był występ "Stańczyka", który w swoim monologu inteligentnie i śmiesznie oraz z mądrym zakończeniem opisał historię polityczną naszego kraju z ostatnich kilku lat.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

 

Gwiazdą wieczoru była grupa Raz Dwa Trzy. Dla odmiany obchodząca w tym roku swoje 30 lecie na scenie. Adam Nowak wraz z kolegami dał ponad godzinny koncert w którym usłyszeliśmy największe przeboje takie jak Trudno nie wierzyć w nic, idź swoją drogą czy Jeszcze w zielone gramy.

A kto miałby pojawić się za rok w Moczyłach? Podobno już trwają pierwsze konsultacje i poszukiwania artystów. Takie pytanie padło także z ust prowadzącego koncert Mateusza Iżakowskiego. Okazuje się że w ciągu ostatnich 8 edycji byli już prawie wszyscy przedstawiciele muzyki z krainy łagodności. Może już pora na zupełnie nowe i najnowsze gwiazdy. Wiele z osób z widowni krzyknęło "Kwiat Jabłoni". I tego się trzymajmy...

 

Pin It