logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Zagraliśmy i zebraliśmy dziewiętnaście tysięcy !

zagralismy-dla-patrycjiW niedzielę 26 lutego odbył się I charytatywny turniej halowej piłki nożnej. Równolegle z zawodami sportowymi odbyły się występy artystyczne, kiermasze oraz zbiórka pieniędzy. To wszystko aby wysłać na kolejną rehabilitację Patrycję - mieszkankę naszej gminy. Najlepsza drużyna w niedzielnym konkursie sportowym to Zryw Kołbaskowo - jednak nie o wynik czy wygraną tu chodziło. Wygraliśmy wszyscy!

 

 

Niedzielna impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zespół Szkół w Przecławiu odwiedziło ponad tysiąc mieszkańców. Organizatorów, wspierających akcję, firm sponsorujących, osób które poświęciły swój czas było tak dużo, że nie sposób ich wszystkich wymienić. W akcję pomocy Patrycji zaangażowali się wszyscy.

Do turnieju piłki nożnej zgłosiło się 18 drużyn, w finałowej szóstce znalazły się : LZS Warnik, Sinkowski Team, Zryw Kołbaskowo, Victoria 95 Przecław, OSP Kołbaskowo oraz Przecław&Bobolin. Zwycięska drużyna - Zryw Kołbaskowo otrzymała z rąk Wójta Małgorzaty Schwarz puchar turnieju. W trakcie ceremoni piłkarze postanowili przekazać nagrodę Patrycji. Obecna na sali mama podziękowała w imieniu Patrycji i powiedziała, że kiedyś Patrycji osobiście podziękuje mieszkańcom za okazaną pomoc. W przerwach między meczami odbyły się pokazy Ochotniczych Straży Pożarnych z Kołbaskowa i Smolęcina, występ grupy tanecznej "Flashback" ze szkoły tańca Toptoys, "Barnidance" z Barnisławia, HD Dance, pokaz Straży Granicznej oraz pokaz sztuk walki "Aikido".

W drugiej części szkoły odbyły się występny artystyczne, zagrali m.in grupa muzyczna "FortePain", uczniowie z Przecławia pod kierunkiem p. Iwony Wierzbickiej, uczniowie ze Szkoły Muzycznej II stopnia, duet wokalny "Vero Voices", gitarzyści P. Falenciak i T. Rogalski z zespołu FortePain oraz 7 letni Mateusz Stankiewicz, który zagrał na keyboardzie. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa - mamy bardzo zdolnych uczniów !

Trzecia część imprezy to liczne kiermasze przygotowane przez sołectwa, stowarzyszenia oraz firmy, które aktywnie wsparły akcję. Na każdym ze stoisk były też wystawiane zdjęcia Patrycji z rodzinnego albumu. Na stoiskach można było kupić rękodzieło i prace plastyczne. Można było się także posilić wojskową grochówką, domowymi pierogami i naturalnymi sokami. Największym zainteresowaniem cieszył się kiermasz ciast.

Na naszym stoisku sprzedajemy losy - mówi Barbara Tatko z sołectwa Przecław - każdy los kosztuje 2 złote i każdy wygrywa. Wygrać można nawet ten piękny koszt ze słodyczami. Stoisko zrobiłam z koleżanką Agatą i z sołtysem Wojtkiem, którego teraz tu nie ma bo kwestuje w z dziećmi na Przecławiu. Przy okazji chciałam podziękować sklepom "Kukułka", "Jaś", bawialni "Elfik", mieszkańców Przecławia, pracownikom Akademii Morskiej i drukarni "Grapus" za dostarczone rzeczy na stoisko. Zebraliśmy w sumie około 1200 zł

Ciasta sprzedają się świetnie - mówi Małgorzata Osiewicz-Warlikowska - doszłyśmy do wniosku że w każdym człowieku pozostaje dziecko i łasuch. Ciasta cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Szacujemy że nasza kawiarenka już zebrała 1000 zł a będzie jeszcze więcej.

Impreza przebiega zgodnie z oczekiwaniami - mówi Małgorzata Klebańska - a właściwie to przerosła nasze oczekiwania. Mamy wiele stoisk, te z ciastami są już prawie puste. A było to 6 stołów z pełnymi blachami. Szacuję, że już przez imprezę przewinęło się 700 osób a przychodzą jeszcze kolejni. Co do zebranych kwot to szczegóły dopiero wieczorem, właśnie dostaliśmy bon od naszych sąsiadów z Gartz na 500 eur.

Nie spodziewałem się że przyjdzie tak wiele osób - mówi Paweł Baczyński. Dużym zainteresowaniem cieszą się aukcje. Kosz z artykułami spożywczymi poszedł za 190 zł, sam licytowałem - ale przebili mnie. Mieliśmy też rysunek, który namalowała Patrycja kilka lat temu - poszedł za 120 zł na aukcji - wylicytowała Pani Wójt.

Zebrałam 404 zł - mówi najmłodsza kwestująca 8-letnia Olga  - zbierałam do puszki przy szkole, na osiedlu w Przecławiu i pod kościołem.

Wiem, że żadne słowa nie oddadzą mojej wdzięczności dla ludzi dobrej woli zjednoczonych, by pomóc Patrycji! - napisała Pani Monika Wątróbka - mama Patrycji. Jednak z całego serca dziękuję wszystkim organizatorom, uczestnikom i gościom akcji "GRAMY DLA PATRYCJI"! To niesamowite, że tyle osób zaangażowało się w pomoc w zbieraniu funduszy na rehabilitację Patyśki! Ta gorąca atmosfera dzisiejszej akcji na pewno doda skrzydeł mojej Córeczce! Zawsze ze wzruszeniem przekraczam progi Szkoły w Przecławiu, bo przecież tutaj Patyśka spędziła swoje ostatnie "zdrowe" chwile. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze wejdzie tu o własnych siłach i będzie mogła Wam wszystkim osobiście podziękować! Teraz Patrycja od niedzieli jest znowu w krakowskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej "REHAPLUS" i dzielnie walczy o powrót do zdrowia. Nie ma wyjścia, musi się udać! Tyle pozytywnej energii nie może pójść na marne! 


Pin It